Lektoři

JuiceMeBaby & Spirit Space nabízí místo, které je zasvěcené péči o vás a vytvoření prostoru, kde se každý může cítit jako doma.

Vytvořili jsme prostředí, kde se nachází zdravé deli,obchod, face-spa a jóga studio, a které je zaměřené na rozvíjení šťastného a zdravého života každého jednotlivce: mužů, žen, batolat, dětí, teenagerů i seniorů. V našem  „Spirit Space“  jóga studu je vítán každý.

Speciální host Damien De Bastier

Spoluzakladatel Samadi Bali
Učí hlavně Ashtanga jóga mysore styl
Vede školení jógy
Damien praktikuje meditaci více než 29 let. Jako autorizovaný učitel ashtangy má v úmyslu zachovat dary metody ashtanga, které mu předaly jeho učitelé. Jako průvodce jógy vidí svoji roli v inspiraci lidí, aby praktikovali jógu a vydali se na transformační cestu sami k sobě. Pokue Damian nečí ve svém ateliéru Samadi na Bali, cestuje se svým učením po celém světě a sdílí svou vášeň pro jógu s porozuměním, humorem a citem.

Eva Staníková

Eva praktikuje jógu a meditaci od roku 2004, kdy se po první asaně při své první lekci u Jarka Pávka v Bratislavě na Slovensku do Ashtanga jógy zamilovala. Ve studiu Ashtanga Yoga Paris absolvovala u svých učitelů Geralda Disse a Lindy Munro školení 200+ RYT pro registrované učitele jógy. V Paříži strávila 3 roky, během nichž navštěvovala jejich studio v centru Paříže. V roce 2015 byla na Bali certifikována po absolvování 200 hodin školení v ájurvédě. Poslední 4 roky praktikovala MYSORE v Londýnském studiu Triyoga s Corrie Ananda, která učí v Shoreditch. 

Každý rok Eva praktikuje MYSORE na 2 měsíce v roce s Damienem de Bastierem ve studiu Samadi Bali v Canggu v Indonésii. 

V září 2017 se po 15 letech strávených v zahraničí přestěhovala zpět do Prahy a v krásném prostředí Malé Strany společně se svojí dcerou Sabinou otevřela  Juice Me Baby s jóga studiem Spirit Space. Sama preferuje styl MYSORE a řídí se principy AŠTANGA jógy. Dalším krokem pro ní je získání certifikací pro PRÁNÁJÁMU a meditaci.

Jejím snem je pracovat s komunitou stejně smýšlejících lidí a umožnit jim, aby byli s jógou zdraví a šťastní – a aby tak pro ně měla jóga stejný význam jako pro ni.

Markéta Sulejmani

K józe mě přivedlo moje první těhotenství a chuť se stále hýbat. Tehdy jsem si uvědomila jsem si, že z „jogamatky“ už neslezu. Stále se na ni vracím s láskou a respektem již 15 let. Jógu jsem studovala v České akademii jógy a na FTVS UK Praha lektora 2.třídy.

Miluji spojení tradiční hatha jógy a pohyby, které na sebe navazují "na vlně". Vlnou myslím plynutí, přítomný okamžik, vnímat své tělo, jeho potřeby a signály. Pojďme jógově plynout společně.

Kateřina Dymáková

Jógu jsem si zamilovala ve svých 18 letech v Londýně, kde jsem několik let žila. Od začátku jógu vnímám nejen jako pouhé cvičení těla, ale jako nástroj, jak zklidnit mysl, vrátit se sama k sobě, jako cestu k vnitřní rovnováze a spokojenosti. Prastará filosofie jógy je dodnes platná a využitelná ve všech situacích každodenního života. Ctím její hodnoty a řídím se jejími zásadami ve vztahu k sobě i k okolí.

Studovala jsem na Fakultě humanitních studií UK, kde jsem se zaměřovala zejména na psychologii. Své vzdělání „o člověku“ jsem nedávno doplnila o východní učení. Splnila jsem si dávný sen a odcestovala do Rishikeshe – indického posvátného města na úpatí Himalájí, kde jsem absolvovala školu vinjása a hatha jógy (RYT 200). Nyní svůj sen žiju každý den.

Ve svých hodinách ctím filosofii jógy, respektuji možnosti a pocity studentů, zaměřuji se na správné provedení jednotlivých ásan a prohloubení dechu. Mé hodiny vinjásy jsou dynamické a hravé, lekce hatha jógy klidné a jemné s větším prostorem pro hlubší protažení, pranajámu a meditaci.

Marie Ervová

Jsem studentka Manju Joise a Petry Visser.
Snažím se učit jogu tak, jak ji učí Manju, tedy v
linii Pattabhi Joise jeho otce a jeho učitele
Krishnamacharyi.
Mým cílem je, abyste jste se jako studenti jógy
cítili dobře po všech stránkách. Jóga pro mne
není jen fyzická praxe asán, ale mnohem více.
Jógu se snažim předávat jako cestu a spojení
s životem samotným, s klidným bytím v
každém z nás.
Studenti jsou pro mne důležití a snažím se jim
pomoci nejen k tomu, aby jejich praxe byla
zábavná a radostná, ale také aby jim přinesla
úlevu od starostí a stresu moderního světa.
Jóga, kterou vás chci provést, vám dá
přiležitost vydat se na cestu k plnému životu.
Naplňte své potřeby, pečujte o sebe.
Mluvím anglicky, francouzsky, španělsky a
česky.
I speak english, je parle francais y hablo
espanol.

Speciální host Jarko Pávek

První týden v červnu budeme mít u nás velmi speciálního hosta, protože Spirit Space slaví první narozeniny.

Pro mne velmi speciální událost, protože díky Jarkovi dnes máme Spirit Space jóga studio. Protože on je ten učitel, u kterého jsem absolvoval první vedenou i první MYSORE hodinu Ashtang jógy.

Jaro Pávek je studentem Nancy Gilgoff - první západní ženy představené do systému pozic Aštanga Jógy v Indii ve městě Mysore na počátku 70. let min. století. Jaro (33) praktikuje Jógu celý svůj dospělý život a věnuje se nejen její praxi ale i její aktivnímu studiu. Jeho učení se vyznačuje profesionálním a individuálním přístupem ke každému žákovi, precizností, disciplínou, funkčností a samozřejmě pro něj charakteristickou dávkou humoru. Pozic Aštanga Jógu učí ve své originální, old-school formě tak, jak ji původně myslel a učil Sri K. Pattabhi Jois (Guruji) před "jógových invazí" západního světa do Indie a před tím, než západní svět promíchal a inspiroval metodu pozic Aštanga Jogy s jinými jógových školami a zápandými učeními. Kromě Nancy Gilgoff (má přes 40 letou praxi, z toho 30 let studovala s Gurujim) se Jaro pravidelně učí i od Manju Pattabhi Jois-a (Guruji-ho syn, považovaný za nejzkušenějšího žijícího člověka v tradici této jógy - s více než 60 letou praxí). Za poslední léta se jeho pozornost výrazně obrací i na studium s Davidem Williamsem, který spolu s Nancy Gilgoff v Indii pozic Aštanga Jógu a Gurujiho objevili.

Lucie Podlucká "Lucky Yoga"

Jóga si mě našla před více než patnácti lety a stala se neodmyslytelnou součástí
mých dnů. Jógu chámu nejen jako tělesnou aktivitu ale především životní
nastavení. Díky svým skvělým učitelům a pravidelné domácí praxi jsem se
dostala až k učení jógy. Absolvovala jsem Kurz učitele jógy u České akademie
jógy, kde jsem studovala tradiční jógu. Mé vzdělávání tím nekončí a bude
pokračovat po celou mojí jógovou cestu. Učím Hatha jógu, ale také pilates na
reformerech, jsem certifikovaný lektor pro SUP jógu (jóga na paddleboardech) a
mám kruz výživového poradenství. Touha po vědění a předávání informací dál
je mým velkým motorem. Věřím, že jóga dělá člověka lepším :-).
Mezi moje další oblíbené sportovní aktivity patří běh, pilates, klasické i na
reformerech, poledance. Jsem cestovatelka, miluji jihovýchodní Asii, kreslím a
vyrábím šperky.
www.lucky-yoga.cz

Irena Mizdochová

Praktikovat jógu jsem začala téměř před dekádou. První to byla Hatha jóga, poté dynamičtější Power jóga, Vinyasa, Ashtanga Vinyasa a naposledy jsem v Indii objevila úžasný koncept Akhanda jógy.

Ve svých hodinách se snažím předávat svou lásku k józe a taky učím lidi vrátit se k moudrosti vlastního těla a radosti z pohybu.

Mé motto:

„Všechno jde, když se chce“ J

Vzdělání:

  • Ashtanga yoga Teacher training course– RYT 200 Indie
  • Ashtanga yoga teacher  training course – Manju P. Jois
  • Akhanda jóga - Indie
  • Power Jóga Akademie – Instruktor jógy
  • Power Jóga Akademie – Jóga pro zdravá záda
  • Power Jóga Akademie – Technika pozic a tvorba sekvencí
  • Power Jóga Akademie – Prána Flow Jóga
  • Power Jóga Akademie – Umění jógového dotyku a asistence v asánách

Ashtanga Yoga Prague

V Ashtanga Yoga Praha sdílíme učení Aštánga jógy tak, jak nám bylo a je předáváno nejstaršími učiteli praktikujícími tento jógový systém. Jedná se především o Manju Pattabhi Joise, Nancy Gilgoff a Davida Williamse. Tento původní přístup k učení se může v mnoha ohledech lišit od moderního přístupu k Aštánga józe, který je dnes velmi populární a dostupný hlavně díky sociálním médiím. Naším cílem je sdílet se studenty komplexní program, ve kterém si každý může najít svůj kousek jógy s ohledem na to, kolik času a úsilí chce investovat.

www.ashtangayogapraha.cz

Adéla Bukovská

S jógou jsem se setkala už v dětství, kdy babička cvičila pozdrav slunci a já si myslela, že je nějaká šamanka. To jsem však ještě netušila, že se pro mě jóga stane životní cestou a změní zcela můj pohled na lidské tělo a psychiku. Neznám lepší pocit než se během dne na chvíli zastavit a položit na podložku. Mimo praktikování jógy ráda vařím zdravá vegetariánská jídla a nejraději je ochutnávám na exotických dovolených.

Mé hodiny jsou dynamické, propojené s vědomým dechem. Ráda se však zastavím a na několik nádechů a výdechů nechám umocnit prožití okamžiku v jednotlivých ásanách.

Petr Cieluch

Petrovým posláním je sdílet jógu s kýmkoliv, kdo má zájem. Jeho mottem je myšlenka, že kdokoliv kdo dýchá, může dělat jógu. Zvolená cesta však musí odpovídat reálnému stavu člověka a jeho cíli. Jóga nemá žádné hranice, ty si vytváříme my sami. Vlastní praxe jógy je předpokladem k úspěchu, nebo jakékoliv změně.

Zvědavost při hledání esence jógy přivedla Petra k mnoha učitelům, nejvíce však jeho učení ovlivnili Mukesh Kothari, který mu ihned v začátku ukázal, že jóga nejsou pouze ásany nebo anatomie, ale že se jedná o komplexní systém pro ovládnutí mysli. Manju Pattabhi Jois, díky kterému pochopil původní záměr a kouzlo Aštánga jógy, ještě než byla ovlivněna západem. Pan Ayurvedacharya Govind S. Rajpoot, který je pro něj v současné době největším zdrojem poznání jógy a ajurvédy, a u kterého pravidelně studuje toto staré učení. V počátcích Petrovi také hodně pomohla Petra Visser, po jejímž boku mohl asistovat ve škole Aštánga jógy AYSP a po celou dobu je mu obrovskou inspirací a oporou jeho kamarád a učitel Jaro Pávek.

Společně s kamarádem Pavlem Poradou založili Ashtanga Yoga Praha. Místo které má za cíl vytvořit přátelské prostředí, ve kterém jsou vítání všichni, kteří chtějí praktikovat Aštánga jógu svobodně a nenásilně.

www.petrcieuluch.cz