Lektoři

JuiceMeBaby & Spirit Space nabízí místo, které je zasvěcené péči o vás a vytvoření prostoru, kde se každý může cítit jako doma.

Vytvořili jsme prostředí, kde se nachází zdravé deli,obchod, face-spa a jóga studio, a které je zaměřené na rozvíjení šťastného a zdravého života každého jednotlivce: mužů, žen, batolat, dětí, teenagerů i seniorů. V našem  „Spirit Space“  jóga studu je vítán každý.

Ashtanga Yoga Prague

V Ashtanga Yoga Praha sdílíme učení Aštánga jógy tak, jak nám bylo a je předáváno nejstaršími učiteli praktikujícími tento jógový systém. Jedná se především o Manju Pattabhi Joise, Nancy Gilgoff a Davida Williamse. Tento původní přístup k učení se může v mnoha ohledech lišit od moderního přístupu k Aštánga józe, který je dnes velmi populární a dostupný hlavně díky sociálním médiím. Naším cílem je sdílet se studenty komplexní program, ve kterém si každý může najít svůj kousek jógy s ohledem na to, kolik času a úsilí chce investovat.

www.ashtangayogapraha.cz

Petr Cieluch

Petrovým posláním je sdílet jógu s kýmkoliv, kdo má zájem. Jeho mottem je myšlenka, že kdokoliv kdo dýchá, může dělat jógu. Zvolená cesta však musí odpovídat reálnému stavu člověka a jeho cíli. Jóga nemá žádné hranice, ty si vytváříme my sami. Vlastní praxe jógy je předpokladem k úspěchu, nebo jakékoliv změně.

Zvědavost při hledání esence jógy přivedla Petra k mnoha učitelům, nejvíce však jeho učení ovlivnili Mukesh Kothari, který mu ihned v začátku ukázal, že jóga nejsou pouze ásany nebo anatomie, ale že se jedná o komplexní systém pro ovládnutí mysli. Manju Pattabhi Jois, díky kterému pochopil původní záměr a kouzlo Aštánga jógy, ještě než byla ovlivněna západem. Pan Ayurvedacharya Govind S. Rajpoot, který je pro něj v současné době největším zdrojem poznání jógy a ajurvédy, a u kterého pravidelně studuje toto staré učení. V počátcích Petrovi také hodně pomohla Petra Visser, po jejímž boku mohl asistovat ve škole Aštánga jógy AYSP a po celou dobu je mu obrovskou inspirací a oporou jeho kamarád a učitel Jaro Pávek.

Společně s kamarádem Pavlem Poradou založili Ashtanga Yoga Praha. Místo které má za cíl vytvořit přátelské prostředí, ve kterém jsou vítání všichni, kteří chtějí praktikovat Aštánga jógu svobodně a nenásilně.

www.petrcieuluch.cz

 

Kateřina Dymáková

Jógu jsem si zamilovala ve svých 18 letech v Londýně, kde jsem několik let žila. Od začátku jógu vnímám nejen jako pouhé cvičení těla, ale jako nástroj, jak zklidnit mysl, vrátit se sama k sobě, jako cestu k vnitřní rovnováze a spokojenosti. Prastará filosofie jógy je dodnes platná a využitelná ve všech situacích každodenního života. Ctím její hodnoty a řídím se jejími zásadami ve vztahu k sobě i k okolí.

Studovala jsem na Fakultě humanitních studií UK, kde jsem se zaměřovala zejména na psychologii. Své vzdělání „o člověku“ jsem nedávno doplnila o východní učení. Splnila jsem si dávný sen a odcestovala do Rishikeshe – indického posvátného města na úpatí Himalájí, kde jsem absolvovala školu vinjása a hatha jógy (RYT 200). Nyní svůj sen žiju každý den.

Ve svých hodinách ctím filosofii jógy, respektuji možnosti a pocity studentů, zaměřuji se na správné provedení jednotlivých ásan a prohloubení dechu. Mé hodiny vinjásy jsou dynamické a hravé, lekce hatha jógy klidné a jemné s větším prostorem pro hlubší protažení, pranajámu a meditaci.

Eva Staníková

Eva praktikuje jógu a meditaci od roku 2004, kdy se po první asaně při své první lekci u Jarka Pávka v Bratislavě na Slovensku do Ashtanga jógy zamilovala. Ve studiu Ashtanga Yoga Paris absolvovala u svých učitelů Geralda Disse a Lindy Munro školení 200+ RYT pro registrované učitele jógy. V Paříži strávila 3 roky, během nichž navštěvovala jejich studio v centru Paříže. V roce 2015 byla na Bali certifikována po absolvování 200 hodin školení v ájurvédě. Poslední 4 roky praktikovala MYSORE v Londýnském studiu Triyoga s Corrie Ananda, která učí v Shoreditch. 

Každý rok Eva praktikuje MYSORE na 2 měsíce v roce s Damienem de Bastierem ve studiu Samadi Bali v Canggu v Indonésii. 

V září 2017 se po 15 letech strávených v zahraničí přestěhovala zpět do Prahy a v krásném prostředí Malé Strany společně se svojí dcerou Sabinou otevřela  Juice Me Baby s jóga studiem Spirit Space. Sama preferuje styl MYSORE a řídí se principy AŠTANGA jógy. Dalším krokem pro ní je získání certifikací pro PRÁNÁJÁMU a meditaci.

Jejím snem je pracovat s komunitou stejně smýšlejících lidí a umožnit jim, aby byli s jógou zdraví a šťastní – a aby tak pro ně měla jóga stejný význam jako pro ni.

Jana Mikšíčková

Jana se józe začala věnovat v roce 2013, kdy objevila ashtanga jógu, což jí doslova změnilo život. Tehdy jako právník hodně pracovala a byla ve velkém stresu. Jóga jí ohromně mě nadchla. Netrvalo dlouho, všeho ho nechala a odjela se učit jógu do města Mysore v jižní Indii, odkud se kdysi ashtanga rozšířila do světa. Mysore jí natolik učarovalo, že se tamza svým učitelem pravidelně vrací dodnes. 

Její vnímání jógy jako způsobu života ale nabralo zcela nový rozměr, kdyžv Mysore potkala svého učitele Vinaye Kumara. Vinay jí pomohl uvědomit si, že jóga není jenom o jógových pozicích, ale může dát člověku mnohem víc, než si kdy dokázal představit, a otevřít mu konečně oči. Časem jí Vinay také certifikoval k výuce prana vashya jógy, kterou vytvořil. 

Studentům jógy se tak snaží předat to, co se naučila, s nadšením je inspirovat k vlastní praxi jógy nejen na jógové podložce ale i v životě a sdílet s nimi energii, vnitřní klid a zároveň radost, kterou jóga přináší :-) Věří, že jóga je jenom jedna a každý si v ní může najít to, co zrovna v životě hledá, a dojít tak krásnou byť někdy strastiplnou cestou k poznání sebe sama. 

 

Markéta Sulejmani

K józe mě přivedlo moje první těhotenství a chuť se stále hýbat. Tehdy jsem si uvědomila jsem si, že z „jogamatky“ už neslezu. Stále se na ni vracím s láskou a respektem již 15 let. Jógu jsem studovala v České akademii jógy a na FTVS UK Praha lektora 2.třídy.

Miluji spojení tradiční hatha jógy a pohyby, které na sebe navazují "na vlně". Vlnou myslím plynutí, přítomný okamžik, vnímat své tělo, jeho potřeby a signály. Pojďme jógově plynout společně.

Denisa Baumgartner

Denisa začala s jógou v době, kdy se necítila dobře především po psychické stránce, od malička byla vedena k soutěživosti, být ve všem nejlepší. Touha po dokonalosti však postupně vedla k pocitům méněcennosti a celkové psychické nevyrovnanosti. Díky józe se jí postupně změnilo přemýšlení, změnil se ji pohled na život, společnost a životní hodnoty.

K józe přistupuje přdevším jako k léčebné metodě, důležitá je pro ní práce s myslí tak, aby mysl neovládala nás, ale naopak my jí. Veliky důraz klade na dech a propojení dechu s pohybem, zároveň je však pro ni důležité, aby si praktikanti lekci užili a bavili se.

www.denisabaumgartner.cz

Adéla Bukovská

S jógou jsem se setkala už v dětství, kdy babička cvičila pozdrav slunci a já si myslela, že je nějaká šamanka. To jsem však ještě netušila, že se pro mě jóga stane životní cestou a změní zcela můj pohled na lidské tělo a psychiku. Neznám lepší pocit než se během dne na chvíli zastavit a položit na podložku. Mimo praktikování jógy ráda vařím zdravá vegetariánská jídla a nejraději je ochutnávám na exotických dovolených.

Mé hodiny jsou dynamické, propojené s vědomým dechem. Ráda se však zastavím a na několik nádechů a výdechů nechám umocnit prožití okamžiku v jednotlivých ásanách.