Lektoři

JuiceMeBaby & Spirit Space nabízí místo, které je zasvěcené péči o vás a vytvoření prostoru, kde se každý může cítit jako doma.

Vytvořili jsme prostředí, kde se nachází jogové studio, zdravé bistro, face-spa, fyzioterapie i vlasový salón. Místo, které je zaměřené na rozvíjení šťastného a zdravého života každého jednotlivce. V našem „Spirit Space“ jóga studu je vítán každý.

Eva praktikuje jógu a meditaci od roku 2004, kdy se po první asaně při své první lekci u Jarka Pávka v Bratislavě na Slovensku do Ashtanga jógy zamilovala. Ve studiu Ashtanga Yoga Paris absolvovala u svých učitelů Geralda Disse a Lindy Munro školení 200+ RYT pro registrované učitele jógy. V Paříži strávila 3 roky, během nichž navštěvovala jejich studio v centru Paříže. V roce 2015 byla na Bali certifikována po absolvování 200 hodin školení v ájurvédě. Poslední 4 roky praktikovala MYSORE v Londýnském studiu Triyoga s Corrie Ananda, která učí v Shoreditch.

 

Každý rok Eva praktikuje MYSORE na 2 měsíce v roce s Damienem de Bastierem ve studiu Samadi Bali v Canggu v Indonésii. 

V září 2017 se po 15 letech strávených v zahraničí přestěhovala zpět do Prahy a v krásném prostředí Malé Strany společně se svojí dcerou Sabinou otevřela  Juice Me Baby s jóga studiem Spirit Space. Sama preferuje styl MYSORE a řídí se principy AŠTANGA jógy. Dalším krokem pro ní je získání certifikací pro PRÁNÁJÁMU a meditaci.

 

Jejím snem je pracovat s komunitou stejně smýšlejících lidí a umožnit jim, aby byli s jógou zdraví a šťastní – a aby tak pro ně měla jóga stejný význam jako pro ni.

Prague Ashtangis @pragueashtangis

Naše mysore duo Maruška a Šárka.

Obě jsou trošku jiné, ale přitom tak stejné. Navzájem se doplňující.

 

Potkaly se jak jinak než v našem studiu, při mysore lekci a jejich cesty se nenávratně spojily na učitelském tréninku ashtanga jógy u jejich společného učitele Jaro Pávka, který žije v Bratislavě. 

 

Spojuje je nejen láska k dobré kávě a lívancům, ale hlavně k józe, kterou se rozhodly předávat v tradičním stylu tak, jak byla předávána Sri K. Pattabhi Joisem a jeho synem Manju. 

 

 

Potkat se s nimi můžete na ranních i odpoledních mysore lekcích. Jejich přístup je velmi terapeutický, individuální a energetický. Jelikož mají stejný přístup i stejného učitele jejich pohled na ashtangu a systém výuky je téměř indentický. 

 

Do budoucna plánují ve studiu vést i vedené lekce první série, pořádat workshopy a začátečnické kurzy. 

 

INSTAGRAM

Marie Ervová @marieervova

Jsem studentka Manju Joise a Petry Visser. Snažím se učit jogu tak, jak ji učí Manju, tedy v linii Pattabhi Joise, jeho otce a jeho učitele Krishnamacharyi.

 

Mým cílem je, abyste jste se jako studenti jógy cítili dobře po všech stránkách. Jóga pro mne není jen fyzická praxe asán, ale mnohem více. Jógu se snažim předávat jako cestu a spojení s životem samotným, s klidným bytím v každém z nás.

 

Studenti jsou pro mne důležití a snažím se jim pomoci nejen k tomu, aby jejich praxe byla zábavná a radostná, ale také aby jim přinesla úlevu od starostí a stresu moderního světa.
Jóga, kterou vás chci provést, vám dá přiležitost vydat se na cestu k plnému životu. Naplňte své potřeby, pečujte o sebe.

Mluvím anglicky, francouzsky, španělsky a česky.
I speak english, je parle francais y hablo espanol.

Šárka Poláková @pragueyogagirl

Jóga je pro mne, krom jiného, hlavně učitel(ka) života a "učitel příjde, když je žák připraven". Přišla přesně tehdy, kdy jsem to potřebovala a byla jsem připravena ji nechat vstoupit - v období přestěhování se z Paříže zpět do Prahy, ukončení vztahu a nalezení nových možností. Přišla a již zůstala. Má každodenní kotva. Můj rituál. Moje přítomnost. 

 

Prošla jsem si více styly jógy, ale velmi záhy jsem zakotvila naplno u ashtanga jógy. Jako jediná mi dala řád a systém, které jsou pro mou rozlítanou mysl potřebovala. Svou hloubkou a léčebnými účinky mi dává neskutečný smysl. A neustále otevírá nové obzory a pohledy na mne samou, na život a na svět kolem mne. 

 

Hned na začátku své ashtangové cesty jsem potkala svého učitele Jaro Pávka, se který jsem absolvovala v průběhu let mnoho workshopů i učitelských tréninků. Svou lehkostí, vtipem a nadhledem mne velmi ovlivnilo setkání s Manju P. Joisem. 

 

Ashtangová praxe a komunita lidí kolem ní mi pomáhá převářet a formovat mysl. Ráda bych toto sdílela s mými studenty a pomohla vybudovat komunitu a ukázat, že ashtanga je mnohdy v našich českých luzích a hájích mylně vykládána jako militantní a náročné cvičení pro mladé akrobaty. Ke svým žákům přistupuji velmi individuálně, respektuji odlišnosti těla. Jógu může dělat každý, kdo jen trošku chce :) 

 

Učím v češtině i angličtině.  

Tereza Berounská @terezberoun

Několik let zpátky jsem působila jako členka reprezentačního týmu ve sportovním aerobiku. Konkurence v tomto sportu byla veliká a kdykoliv jsem soutěžila, snažila jsem se být výrazně lepší než ostatní a vyhrát, což se nakonec dost často promítalo i do mého osobního života.
 
To, čím si mě jóga získala je spojení, začlenění se a jednota, žádná soutěž, žádná výhra, žádá prohra. Postupně jsem se naučila díky ní nesoutěžit ani sama se sebou ani s nikým jiným.
 
V průběhu lekcí se snažím pracovat se svou myslí, uvádět ji do stavu klidu, bez rozptýlení a beze strachu. Zároveň ráda v lekcích předkládám svému tělu neustále nové výzvy, aby mě ve zdravé míře dostávaly do situací fyzického i psychického nepohodlí, které si časem dokážu přetvořit v pohodlí.
 
Tento můj přístup k fyzické praxi se promítá i v mých lekcích, které jsou dynamické, plné neobvyklých ásán a vinyas

Markéta Sulejmani @marketa_yoga2u

K józe mě přivedlo moje první těhotenství a chuť se stále hýbat. Tehdy jsem si uvědomila jsem si, že z „jogamatky“ už neslezu. Stále se na ni vracím s láskou a respektem již 15 let. Jógu jsem studovala v České akademii jógy a na FTVS UK Praha lektora 2.třídy.

Miluji spojení tradiční hatha jógy a pohyby, které na sebe navazují "na vlně". Vlnou myslím plynutí, přítomný okamžik, vnímat své tělo, jeho potřeby a signály. Pojďme jógově plynout společně.

Lucie Podlucká @luckyyoga8

Jóga si mě našla před více než patnácti lety a stala se neodmyslitelnou součástí mých dnů. Jógu chápu nejen jako tělesnou aktivitu ale především životní nastavení. Díky svým skvělým učitelům a pravidelné domácí praxi jsem se dostala až k učení jógy.

 

Absolvovala jsem Kurz učitele jógy u České akademie
jógy, kde jsem studovala tradiční jógu. Mé vzdělávání tím nekončí a bude pokračovat po celou mojí jógovou cestu. Učím Hatha jógu, ale také pilates na reformerech, jsem certifikovaný lektor pro SUP jógu (jóga na paddleboardech) a mám kurz výživového poradenství.

 

Touha po vědění a předávání informací dál je mým velkým motorem. Věřím, že jóga dělá člověka lepším :-). Mezi moje další oblíbené sportovní aktivity patří běh, pilates, klasické i na reformerech, poledance. Jsem cestovatelka, miluji jihovýchodní Asii, kreslím a vyrábím šperky.

 

www.lucky-yoga.cz

Mila Reva @jogapraha

Jmenuji se Mila Reva. 

 

Narodila jsem se v Rize - Lotyšsko.

 

Učením jógy se zabývám téměř 20 let. K józe mě přivedla moje maminka, která je také velice zkušenou lektorkou jógy a já v prostředí jógy vyrostla.

 

Praktikuji hlavně vinjasa jógu, jenž se vyznačuje hlavně jemným stylem asán, zaměřením na správné dýchání, relaxací a aroma terapií.

 

V mých lekcích pracujeme také s akupunkturními body a částečně s aromaterapií.

 

Během své praxe jsem vedla lekce jógy v Rusku, Lotyšsku a v součastné době v České Republice.

 

Pravidelně pořádám jóga kempy v Čechách a Indii.

K fyzioterapii mě přivedl můj první sportovní lektorský kurz, který jsem si dělala ještě na střední. Na kurzu jsem se naučila lépe vnímat své tělo, pracovat s pohybem a poprvé jsem přičichla k anatomii, která mě začala doslova fascinovat. Po maturitě vedla moje cesta přímo k fyzioterapii, kterou jsem studovala na fakultu Biomedicínského inženýrství ČVUT a odtud jsem se v roce 2014 vydala do praxe.

 

Mojí první pracovní zkušeností se stala práce na specializované rehabilitační klinice pro děti s dětskou mozkovou obrnou. Poté jsem přešla k fyzioterapii dospělých, kterou jsem provozovala na pražských ortopedických klinikách.

 

A co dnes? Dnes se převážně zaměřuji na fyzioterapii dospělých, kteří mají pohybové bolesti, se kterými si neumí poradit a na sportovce. Přijdu si za vámi ráda zacvičit třeba i do kanceláře a poradím Vám, jak optimálně nastavit váš pracovní prostor, aby Vás nebolela záda a seděli jste zdravě.

Vedu skupinové FYZIO cvičení, při kterém vám předám, co jsem se za svou praxi od roku 2014 naučila. Mojí prioritou je, abyste se po cvičení cítili co nejlépe.

 


Kromě FYZIO cvičení vám ráda poskytnu i individuální fyzioterapii.

 

 

Speciální host Jarko Pávek

První týden v červnu budeme mít u nás velmi speciálního hosta, protože Spirit Space slaví první narozeniny.

 

Pro mne velmi speciální událost, protože díky Jarkovi dnes máme Spirit Space jóga studio. Protože on je ten učitel, u kterého jsem absolvoval první vedenou i první MYSORE hodinu Ashtang jógy.

 

Jaro Pávek je studentem Nancy Gilgoff - první západní ženy představené do systému pozic Aštanga Jógy v Indii ve městě Mysore na počátku 70. let min. století. Jaro (33) praktikuje Jógu celý svůj dospělý život a věnuje se nejen její praxi ale i její aktivnímu studiu. Jeho učení se vyznačuje profesionálním a individuálním přístupem ke každému žákovi, precizností, disciplínou, funkčností a samozřejmě pro něj charakteristickou dávkou humoru. Pozic Aštanga Jógu učí ve své originální, old-school formě tak, jak ji původně myslel a učil Sri K. Pattabhi Jois (Guruji) před "jógových invazí" západního světa do Indie a před tím, než západní svět promíchal a inspiroval metodu pozic Aštanga Jogy s jinými jógových školami a zápandými učeními. Kromě Nancy Gilgoff (má přes 40 letou praxi, z toho 30 let studovala s Gurujim) se Jaro pravidelně učí i od Manju Pattabhi Jois-a (Guruji-ho syn, považovaný za nejzkušenějšího žijícího člověka v tradici této jógy - s více než 60 letou praxí). Za poslední léta se jeho pozornost výrazně obrací i na studium s Davidem Williamsem, který spolu s Nancy Gilgoff v Indii pozic Aštanga Jógu a Gurujiho objevili.

Speciální host Damien De Bastier

Spoluzakladatel Samadi Bali

 

Učí hlavně Ashtanga jóga mysore styl

 

Vede školení jógy

 

Damien praktikuje meditaci více než 29 let. Jako autorizovaný učitel ashtangy má v úmyslu zachovat dary metody ashtanga, které mu předaly jeho učitelé. Jako průvodce jógy vidí svoji roli v inspiraci lidí, aby praktikovali jógu a vydali se na transformační cestu sami k sobě. Pokue Damian nečí ve svém ateliéru Samadi na Bali, cestuje se svým učením po celém světě a sdílí svou vášeň pro jógu s porozuměním, humorem a citem.