Lektoři

JuiceMeBaby & Spirit Space nabízí místo, které je zasvěcené péči o vás a vytvoření prostoru, kde se každý může cítit jako doma.

Vytvořili jsme prostředí, kde se nachází jogové studio, zdravé bistro, face-spa, fyzioterapie i vlasový salón. Místo, které je zaměřené na rozvíjení šťastného a zdravého života každého jednotlivce. V našem „Spirit Space“ jóga studu je vítán každý.

Šarlota Konšelová @sarlota_konselova

Jóga je mojí životní kotvou. Našla si mě v období, kdy jsem se rozhodla odrazit ode dna a změnit svůj život. Na začátku to byla pouze ásánová praxe, ale za krátký čas jsem viděla, jak mi jóga posiluje osobnostně. Další krokem byl instruktorský kurz Hatha jógy (Yogacentrum Holešovice). Při něm jsem propadla jógové filozofii. Rychle jsem pochopila, že jóga je v mém životě přítomna v každém okamžiku a prostupuje mě celou. Uvědomuji si, jako sílu může mít a to je důvod, proč jsem se rozhodla předávat. Měla jsem (a stále mám) více učitelů a baví mě studovat různé principy a náhledy na praxi. Jako zásadní moment beru setkání s praxí kundalini jógy, která mě probudila a rozhodla jsem se jí jet studovat do Guatemaly (s učiteli Petra Shakti Kaur a Joshua Swahé). Dále jsem absolvovala lektorský kurz Yin jógy (Yogame s Angelou Jervis Read) a v roce 2022 dokončím Yoga Underground school s Daliborem Štědronským. 

Kromě jógy se věnuji vzpomínkové terapii, kde pracuji s odblokování emočních traumat. Praxe, které předávám svým studentů, vychází z toho, co jsem si sama vyzkoušela a prožila. Zároveň se stále vzdělávám a považuji se za věčného studenta. V józe dbám nejen na probuzení vědomí (přivedení pozornosti k sobě samému), ale i na správné anatomické provedení. Dříve jsem vážila o desítky kg více, jsem hypermobilní a respektuji, že stejná pozice vypadá u každého jinak. Těším se na společné praxe!

INSTAGRAM

Eva praktikuje jógu a meditaci od roku 2004, kdy se po první asaně při své první lekci u Jarka Pávka v Bratislavě na Slovensku do Ashtanga jógy zamilovala. Ve studiu Ashtanga Yoga Paris absolvovala u svých učitelů Geralda Disse a Lindy Munro školení 200+ RYT pro registrované učitele jógy. V Paříži strávila 3 roky, během nichž asistovala při MYSORE lekcích v jejich studiu v centru Paříže. V roce 2015 byla na Bali certifikována po absolvování 200 hodin školení v ájurvédě. Poslední 4 roky praktikovala MYSORE v Londýnském studiu Triyoga s Corrie Ananda, která učí v Shoreditch.

Každý rok Eva praktikuje MYSORE na 2 měsíce v roce s Damienem de Bastierem ve studiu Samadi Bali v Canggu v Indonésii. 

V září 2017 se po 15 letech strávených v zahraničí přestěhovala zpět do Prahy a v krásném prostředí Malé Strany společně se svojí dcerou Sabinou otevřela  Juice Me Baby s jóga studiem Spirit Space. Sama preferuje styl MYSORE a řídí se principy AŠTANGA jógy. Dalším krokem pro ní je získání certifikací pro PRÁNÁJÁMU a Ajurvédu.

 Eva právě dokončila dalších 200 hodin RYT Ashtanga jógy primary a intermediate serií s Jarem Pávkem.

Právě studuje mindfull meditaci s Tarou Brach.

Jejím snem je pracovat s komunitou stejně smýšlejících lidí a umožnit jim, aby byli s jógou zdraví a šťastní – a aby tak pro ně měla jóga stejný význam jako pro ni.

 

 

INSTAGRAM

Martina Hesounová @marhes_yoga

S jógou jsem se setkala poměrně brzy, ale v té době jsem ještě dávala přednost akčnějším a výbušnějším sportům, a tak mi pravidelná praxe dlouho nevydržela. Tu jsem našla až později, kdy jsem si uvědomila, že se mi jóga objevuje v životě čím dál častěji a i když na chvíli vynechám, zas se k ní vrátím. A protože ráda předávám dál a baví mě kreativní pohyb, kdy si mohu řadit asany podle své fantazie, zvítězila u mne praxe vinyasy. 

V posledních letech však cítím potřebu zpomalit a být více vědomě ve svém těle, a proto bude má lekce kombinací dynamiky a klidu, jin a jang. Jóga je totiž pro mě pohyb s přesahem, není to primárně o cvičení, ale o tom být sama se sebou na podložce, se svou myslí i tělem zároveň. Budu se na vás těšit každé pondělí večer. Martina

 

INSTAGRAM

Sarah Červená @sarahcervena

Celý život se věnuji pohybu, tanci na profesionální úrovni, běhu, józe. Kvůli hypermobilitě jsem musela skončit s tancem a začala s jógou. Jóga byla tÍm klíčový bodem, který mi pomohl s problémy a zklidnil moje rozevlátý, neovladatelný tělo. Praktikovala jsem jógu jako student pět let, když jsem si řekla, že bych zkušenosti který mám se svým tělem, mohla předávat i dál a udělala jsem si kurz. Kurz hatha jógy, protože mým cílem v józe je dělat každý pohyb vědomě, dostávat se do pozic pomalu a s dechem.

Loni v létě jsem si prodělala cevní mozkovou příhodu, s polovinou ochrnutého těla. Za devět měsíců jsem se pomalými krůčky mohla vrátit k praxi. Po takovéhle zkušenosti musím říct, že díky těm rokům, co jsem se józe natolik věnovala, jsem zase zpátky na nohách takhle rychle. Buďme ve svém těle vědomě, pečujme o sebe. Sarah

 

 

INSTAGRAM

Sabina Reháková @sabinka.rehakova

Jóga sa v mojom živote objavila prvýkrát v roku 2019 kedy som sa zameriavala skôr na jej fyzické prevedenie. Minulý rok som však v jóge našla sama seba. Začala som s častejším praktikovaním a nachádzala v nej hlbší a duchovný význam. Vďaka nej zisťujem čo všetko v živote som schopná dokázať a aké úžasné veci dokáže naše telo.Každá jóga  je iná a predsa je to stále jedna jóga, balanc je pre mňa najdôležitejší, práve ten sa snažím nachádzať v mojom praktikovaní jógy.

Vystudovala jsem Taneční konzervatoř v Praze a po ukončení taneční profese jsem působila ve fitness jako lektor různých skupinových lekcí (nejen jógy a pilates, ale i bodyformingu, spinningu, zdravotních a balančních cvičení atd.). Jógu praktikuji od roku 1992. Od roku 2007 jsem učitelem jógy 2.tř. a od roku 2011 učitelem jógy a jógové terapie 1.tř. (ČAJ, FTVS UK).

Od roku 2012 učím jógové lektory ať už v akreditovaných kurzech (ČAJ, FTVS a FF UK, Škola Domu jógy, Power yoga akademie) nebo v nadstavbových seminářích. Své zkušenosti a poznatky jsem shrnula v knize Jóga a jógová terapie - principy zdravého pohybu.  Je to snaha o propojení tradičních jógových konceptů (paňčakóša a aštángajóga) s integrální anatomií, biotensegritou, vývojovou kineziologií a současnými poznatky neurověd a psychologie.

Po všech zkušenostech v pozicích žáka i učitele je mým snem jógové vzdělávání bez balastních informací, bez definic pro definice, bez esoterických „bajek“, bez „hraní si na Indii“, ale s úctou k jejímu odkazu; vzdělávání, které podporuje chápání souvislostí napříč prostorem i časem a dává informace, které jsou funkční pro běžný život; vzdělávání, které nevytváří rozpor mezi teorií a praxí.

Romi Martincová @su.na.shi

Moji cestu k józe bych pojmenovala jako přirozený vývoj na mé životní cestě poznávání sama sebe, života a umění spokojeného bytí. Odmalička jsem byla sportovně aktivní a sporty, kterým jsem se věnovala byly vždycky velmi dynamické a orientované jen na výkon. Moje první setkání s jógou bylo tedy velkým milníkem a určitým diskomfortem, zkrácené tělo, tuhé svaly a moje ego na prvních lekcích trpělo tím, jak moc mi to nešlo. A je to pro mě až dojemné zjištění, kam až mě láska k józe dovedla. Píšu tu svůj medailonek a mým velkým přáním je inspirovat a sdílet své učení s každým, kdo by se rád vydal na svou vlastní cestu objevování jógového učení. 

Sama sebe vnímám jako věčného studenta. Každý student mě učí a posouvá dál, je to vzájemná výměna zkušeností a poznání. Pokora je jedna z mnoha věcí, kterou mi jóga v mém bytí ještě více prohloubila a s tou přistupuji ke každému z vás. V mých lekcích je pro mě důležitý individuální přístup a citlivá pozornost ke každému tak, aby jóga byla příjemnou zábavou, meditačním cvičením a momentem splynutí sama se sebou. Jóga je cesta nekonečných poznání na úrovni těla, duše i srdce. Přijďte ji se mnou objevit. Těším se na vás!

 

INSTAGRAM

Veronika Krejčová @verchiyoga

Když do mého života poprvé vstoupila jóga, můj svět se obrátil vzhůru nohama. Nejdříve jsem viděla, jak jóga pomáhá mému fyzickému tělu a postupně jsem začala vidět, jak se mění můj způsob myšlení a přístup k životu.

Jóga mě oslovila natolik, že jsem se rozhodla odcestovat do Indie a začít ji studovat do hloubky. Naučila jsem se věřit sama sobě, jóga mi dodala odvahu a začala mi otevírat oči a já najednou viděla věci, které jsem dřív neviděla.

Za posledních 7 let prožitých v zahraničí, jsem působila 3 roky ve Španělsku, poté v Kostarice, Mexiku, Thajsku a Chile, kde jsem šířila moudrost jógové praxe a vědomého přístupu k tělu.

Momentálně vedu jak skupinové, tak soukromé lekce a pořádám jógové pobyty v Česku a v zahraničí. Zároveň je mou velkou vášní zdravá strava, kterou také předávám individuálně.

Mým posláním je pomáhat ostatním nalézt svůj střed. Naučit se k sobě přistupovat láskyplně a otevřít se kouzlu přítomného okamžiku - ŽIVOTU.

Během praxe jemné jógy se společně vydáme na cestu do nitra. Dech, uvolňování a zpomalení nám pomůže uvolnit přebytečné napětí v těle i v mysli a umožní nám tak nalézt klidné místo v nás. Zdroj vnitřní síly, radosti a sebedůvěry.

Vnější svět je pouze odrazem vnitřního. Najdi harmonii v srdci a vše kolem se jako zázrakem promění.

K fyzioterapii mě přivedl můj první sportovní lektorský kurz, který jsem si dělala ještě na střední. Na kurzu jsem se naučila lépe vnímat své tělo, pracovat s pohybem a poprvé jsem přičichla k anatomii, která mě začala doslova fascinovat. Po maturitě vedla moje cesta přímo k fyzioterapii, kterou jsem studovala na fakultu Biomedicínského inženýrství ČVUT a odtud jsem se v roce 2014 vydala do praxe.

Mojí první pracovní zkušeností se stala práce na specializované rehabilitační klinice pro děti s dětskou mozkovou obrnou. Poté jsem přešla k fyzioterapii dospělých, kterou jsem provozovala na pražských ortopedických klinikách.

 

 A co dnes? Dnes se převážně zaměřuji na fyzioterapii dospělých, kteří mají pohybové bolesti, se kterými si neumí poradit a na sportovce. Přijdu si za vámi ráda zacvičit třeba i do kanceláře a poradím Vám, jak optimálně nastavit váš pracovní prostor, aby Vás nebolela záda a seděli jste zdravě.

Vedu skupinové FYZIO cvičení, při kterém vám předám, co jsem se za svou praxi od roku 2014 naučila. Mojí prioritou je, abyste se po cvičení cítili co nejlépe.


Kromě FYZIO cvičení vám ráda poskytnu i individuální fyzioterapii.

 

INSTAGRAM