Spirit Space Yoga

Naším cílem je nabízet lekce vedené těmi nejlepšími učiteli, kteří vyučují širokou škálu skutečně autentických stylů jógy ve skvělém prostředí, abyste mohli nalézt kurz, který je pro vás vhodný, a aby jóga mohla být a byla pro každého – bez ohledu na věk, tělesné proporce, pohlaví, kondici, způsob stravování a životní styl.

Na mojí lekci budeme harmonizovat naše tělo i mysl, nacházet střed těla, zlepšovat motoriku i vytrvalost. Vytrvalostí budeme vytvářet stabilitu na podložce i v životě. Vědomý a přítomný okamžik má moc nám pomoct zastavit výkyvy a neklid naší mysli. Dosáhneme jej skrze procvičování všímavosti. Buďme si vědomi všech pohybů, kterými nás povede dech. Naslouchejte sobě a svému tělu.

Skvělá kombinace dynamiky a klidu v jedné lekci. Nejprve rozproudíme v těle energii vinyasou a poté přejdeme do klidné části s pomocí jin jógy. Vaše tělo tak bude v dokonalé harmonii. 

Kundalini jóga je tisíce let stará tradice, která se do širšího povědomí veřejnosti se dostala až koncem 60. let minulého století díky Yogi Bhajanovi. Je to kombinace kryí (fyzické cvičení), dechových technik, meditací a zpěvu manter v jazyku gurmukh. Jejím cílem je probudit náš plný potenciál (vědomí). Na mých hodinách se setkáte nejen s tradicí kundalini, ale zároveň i hatha jógou. Z obou tradic se Vám budu předávat ty nejlepší techniky. Přijďte zkusit meditaci se zpěvem manter, očistné dechové techniky a fyzická cvičení pro harmonii na všech úrovních.

Precítený pohyb, rozprúdenie príjemnej energie v tele, ukľudnenie mysle a pocit uvedomenia tu a teraz. Presne v tomto smere sa ponesie hodina na podložke, kedy prepojíme každý pohyb tela s pohybom myšlienok. Rozprúdime tok energie, ktorou naplníme telo v hlbokých pozíciách. 

ŠKOLA JÓGY S LENKOU ORAVCOVOU

Lecturer
Lenka Oravcová

Akreditovaný kurz MŠMT s možností získat certifikát Instruktor jógy.
Pravidelné setkávání nejen pro ty, kteří plánují vést vlastní lekce. Kurz je vhodný i k prohloubení vlastní jógové praxe a k pochopení obecných principů zdravého pohybu, dechu, relaxačních a mentálních technik.

Přihlásit se můžete přes rezervační systém, kde se dozvíte podrobné informace.

Mysore styl vedení lekcí lze považovat za jednu z klíčových charakteristik, která odlišuje způsob předávání učení Aštánga jógy od ostatních jógových stylů a systémů.

 

Jedná se o tradiční přístup, kdy učitel nepředstupuje před studenty, nepředcvičuje a ani lekce hromadně nevede hlasitým naváděním do jednotlivých jógových pozic. Naopak se tiše, plynule pohybuje mezi studenty, pozoruje jejich praxi a individuálně poskytuje radu, návod či pomoc. Učí studenty jednotlivé série krok po kroku, pozici po pozici, technicky a terapeuticky správně.

 

Jde tedy o jakýsi mezistupeň mezi veřejnou vedenou lekcí jógy a soukromou hodinou. Učitel má dostatek času a prostoru na individuální vedení a prohlubování praxe studentů, ale zároveň na lekci nechybí energie a pozitivní náboj, který dokáže vytvořit skupina stejně smýšlejících jógových bláznů a nadšenců.

 

Nemalou výhodou lekcí vedených ve stylu Mysore je i finanční rozměr, kdy student může zažívat individuální přístup učitele za výrazně nižší cenu než na soukromé lekci.

 

PRO KOHO JSOU LEKCE URČENÉ

Pro všechny, kteří se chtějí věnovat józe pravidělně, opravdu, hluboce a zařadit ji do svého běžného života. 

 

Lekce vedené ve stylu Mysore jsou svou povahou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé praktikanty, kteří cítí potřebu prohloubit svou praxi v první či druhé sérii Ashtanga jógy.  

 

Ranní lekce začínájí v 6:30,  studenti mohou přijít kdykoli od 6:30 do 6:50, tak aby zvládli svoji praxi do 7:50. 

Odpolední mysore lekce trvají také 90min, princip stejný jako na ranní lekcích. 

 

Učení K.Pattabhi Jois

Ashtanga Vinyasa yoga je systémem plynulých pozic, které cvičíme v určitém pořadí. Důležitou součástí je správné dýchání, pozice, energetické zámky a náš pohled.  

Vedená hodina Ashtanga jógy a meditace

Lecturer
Eva Staníková @evaannamariespirit

Dlouhá nedělní hodina plná dechu, meditace pohybem a také relaxace. 

Budeme společně objevovat nejdůležitějších 5 zásad Ashtanga jógy:

  1. Dech
  2. Bandy - zámky těla
  3. Drishti - body soustředění
  4. Vinyasy
  5. Asany

Hodina začíná dechovým cvičením, pokračujeme intenzivní praxí Ashtanga jógy první série a ukončíme dlouhou relaxací - meditací.

Lekce trvá 90 až 100 minut.

 

 

Aštánga jóga je tradiční dynamický léčebný styl jógy, který se vyznačuje plynulými přechody mezi jednotlivými pozicemi, které na sebe v přesném pořadí navazují a tvoří tak ucelený systém.

To, co je v praxi Aštánga jógy důležité, je dech, kterým jsou jednotlivé pozice provázány a který má důležitou léčebnou a koncentrační úlohu.

Díky přesně danému sledu pozic se po nějaké době, kdy si pořadí zapamatujeme, již nemusíme soustředit na to, jaká pozice následuje, ale naopak se můžeme koncentrovat právě na dech a pracovat tak s myslí. 

Cílem praxe Aštánga jógy je nejenom očista na fyzické úrovni, ale především ovládnutí naší mysli, která bývá hlavní strůjcem našich problémů a nemocí.

Lekce objevování Aštánga jógy jsou určené pro širokou veřejnost. Každou hodinu zaměříme na jednu důležitou zásadu Aštánga jógy. Budeme hledat modifikace pozic tak, aby lekci zvládnul jak pokročilejší praktikant, tak i úplný začátečník. Lekce je tedy vhodná pro všechny úrovně pokročilosti.

Každou hodinu zakončíme 10 minutovým dechovým cvičením a relaxací 

 

YIN jÓGA při Hippie Music, která:

1. protahuje pojivové tkáně těla, šlach, fascií a vazů
2. zvyšuje pružnost a pohyblivost kloubů
3. vede k meditaci a odbourávání stresu

Praktikováním jin jógy se vyrovnává mírné napětí pojivové tkáně těla – šlach, fascií a vazů. Pojivové tkáně není možné natáhnout jako sval a nereagují dobře na krátké namáhání, proto se zařazují dlouhé výdrže vedené dechem. Pravidelnou jinovou praxí si zvýšíte pružnost a pohyblivost kloubů, snížíte hladinu stresu v těle, zlepší se vaše výdrž, zlepší se schopnost meditace… a zvýší se váš celkový pocit pohody. Jin jóga je skvělý doplněk k jiným druhům jógy.

FYZIO cvičení s fyzioterapeutem

Lecturer
Gabriela Charvátová

Pokud vás bolí tělo nebo se cítíte ztuhle a chcete si bezpečně a zábavně zacvičit, jsem tu pro vás na otevřených lekcích.

 

Při cvičení spojuji fyzioterapii, jógu a pilates. Nejdůležitější je pro mě individuální přístup, proto cvičím v menších skupinkách, respektuji vaše možnosti a seznámím vás se správnou technikou pohybu.Stejně jako v terapii využívám i při skupinovém cvičení prvky DNS podle profesora Koláře.

 

 

FYZIO cvičení si představte jako kombinaci protahování, posilování středu těla a jógy pod dozorem fyzioterapeutky.