Spirit Space Yoga

Naším cílem je nabízet lekce vedené těmi nejlepšími učiteli, kteří vyučují širokou škálu skutečně autentických stylů jógy ve skvělém prostředí, abyste mohli nalézt kurz, který je pro vás vhodný, a aby jóga mohla být a byla pro každého – bez ohledu na věk, tělesné proporce, pohlaví, kondici, způsob stravování a životní styl.

Vedená hodina Ashtanga jógy v Sanskritu

Lecturer
Speciální host Damien De Bastier

Neděle 6.10. s Damien De Bali ve Spirit Space 
9:00 MYSORE
11:00 Povídání o józe (překlad z AJ)
Pondělí 7.10.
7:00 Vedená Ashtanga jóga první série v Sanskrit
Cena 1600 CZK 
Samostatně MYSORE, ASHTANGA NEBO WORKSHOP 600 CZK 
Ashtanga jóga je založena na precizním systému pohybů těla a rytmu dechu do prohlubujícího se toku jógových pozic. Podobně jako proces vaření, kdy se generuje teplo, zátěž a klid se spojí a odhalí chuť vaší bytosti. Protáhneme tělo i mimo tradičních pohybů jógy, abychom zjistili, jak je anatomie filozofií našeho těla a filozofie, anatomií naší mysli.

MYSORE & ASHTANGA JÓGA WORKSHOP S DAMIANEM

Lecturer
Speciální host Damien De Bastier

Neděle 6.10. s Damien De Bali ve Spirit Space 
9:00 MYSORE
11:00 Povídání o józe (překlad z AJ)
Pondělí 7.10.
7:00 Vedená Ashtanga jóga první série v Sanskrit
Cena 1600 CZK 
Samostatně MYSORE, ASHTANGA NEBO WORKSHOP 600 CZK 
Ashtanga jóga je založena na precizním systému pohybů těla a rytmu dechu do prohlubujícího se toku jógových pozic. Podobně jako proces vaření, kdy se generuje teplo, zátěž a klid se spojí a odhalí chuť vaší bytosti. Protáhneme tělo i mimo tradičních pohybů jógy, abychom zjistili, jak je anatomie filozofií našeho těla a filozofie, anatomií naší mysli.

HATHA LUCKY JÓGA

Lecturer
Lucie Podlucká "Lucky Yoga"

YIN jÓGA která:

1. protahuje pojivové tkáně těla, šlach, fascií a vazů
2. zvyšuje pružnost a pohyblivost kloubů
3. vede k meditaci a odbourávání stresu

Praktikováním jin jógy se vyrovnává mírné napětí pojivové tkáně těla – šlach, fascií a vazů. Pojivové tkáně není možné natáhnout jako sval a nereagují dobře na krátké namáhání, proto se zařazují dlouhé výdrže vedené dechem. Pravidelnou jinovou praxí si zvýšíte pružnost a pohyblivost kloubů, snížíte hladinu stresu v těle, zlepší se vaše výdrž, zlepší se schopnost meditace… a zvýší se váš celkový pocit pohody. Jin jóga je skvělý doplněk k jiným druhům jógy.

POSTAV SE TŘEBA NA HLAVU workshop obrácených pozic

Lecturer
Markéta Sulejmani

Chceš se postavit na hlavu a zažít svět vzhůru nohama? Tak je tento workshop právě pro tebe.

Obrácené pozice jsou jedny z nejcennějších v józe.
V běžném fungování je naše tělo v průběhu celého života vystaveno účinkům gravitační síly, která se projevuje s věkem. Obrácené polohy (tedy polohy, kde je spodní polovina těla výše než hlava) ulehčují srdci, které za normálních okolností musí čerpat krev zespodu nahoru proti směru gravitační síly, což ho velice namáhá. Účinky gravitace se nevyhnou kůži, pánevnímu dnu (mužů i žen/), vnitřním orgánům, které se prověšují v dutině břišní a tlačí tak na pánevní dno. Důsledkem inverzních poloh dochází k lepšímu vyživování buněk, prevenci či snižování tukových ložisek v cévách, křečových žil a onemocnění srdce.

Co nám inverzní polohy přinášejí: tím, že gravitační síla působí v opačném směru, než jsme zvyklí, dojde k rychlejšímu odkrvení nohou a celkovému rozproudění krevního oběhu, prokrvení mozku. Zlepšuje se tak soustředění, cítíme se osvěženi.

Tentokrát se pověnujeme na STOJ NA HLAVĚ Salamba Širšásana v různých provedeních a oporách rukou. 

Tělo připravíme na stojky na hlavě díky kombinaci přípravných cviků, aby byli pro nás stotjky bezpečné a stabilní a dokázali jsme si užít všechny benefity asany.

Workshop je vhodný pro začátečníky až středně pokročilé.
Doporučuji se nejíst 2 hodiny před workshopem. Workshop je více o nácviku než-li o dlouhé výdrže, proto se mohou  zúčastnit i ženy v období periody, pokud se cítí dobře. 

Intro do Ashtanga jógy pro začátečníky

Lecturer
Eva Staníková

Chtěli byste cvičit jógu, ale nevíte, jak začít? Máte jen malé zkušenosti s jógou nebo ashtanga jógou? ASHTANGA INTRO je hodina pro úplného začátečníka, s nímž učitel prober základy Ashtanga jógy. Ashtanga Intro se označuje jako denní minimum, s nímž můžete pracovat a rozvíjet ho celý život.

VHODNÉ PRO ZAČÁTEČNÍKY

Vedená hodina Ashtanga jógy a meditace

Lecturer
Eva Staníková


Ashtanga jóga, někdy nazývaná Ashtanga Vinyasa jóga, je styl jógy, který vyvinul Sri K. Pattabhi Jois a T. Krishnamacharya v 20. století. Oni tvrdili, že pochází ze systému Hatha jógy popsaného ve starověkém textu "Jóga Korunta". V tomto kontextu termín Ashtanga jóga odkazuje na tento konkrétní styl jógy. Ashtanga jóga je dynamický, tekoucí styl, který spojuje pohyb těla s dechem. Metoda zdůrazňuje důležitost každodenní praxe řady pohybů. Existuje šest sérií sekvencí jógy Ashtanga, které student postupuje vlastním tempem. 

Všechny hodiny končíme 20 minutovou meditací a ajurvédskou masáží, která nám krásně zpříjemní konec víkendu.

Odpolední Mysore Ashtanga Jóga

Lecturer
Marie Ervová

Mysore styl vedení lekcí lze považovat za jednu z klíčových charakteristik, která odlišuje způsob předávání učení Aštánga jógy od ostatních jógových stylů a systémů. Jedná se o tradiční přístup, kdy učitel nepředstupuje před studenty, nepředcvičuje a ani lekce hromadně nevede hlasitým naváděním do jednotlivých jógových pozic. Naopak se tiše, plynule pohybuje mezi studenty, pozoruje jejich praxi a individuálně poskytuje radu, návod či pomoc.

Jde tedy o jakýsi mezistupeň mezi veřejnou vedenou lekcí jógy a soukromou hodinou. Učitel má dostatek času a prostoru na individuální vedení a prohlubování praxe studentů, ale zároveň na lekci nechybí energie a pozitivní náboj, který dokáže vytvořit skupina stejně smýšlejících jógových bláznů a nadšenců. Nemalou výhodou lekcí vedených ve stylu Mysore je i finanční rozměr, kdy student může zažívat individuální přístup učitele za výrazně nižší cenu než na soukromé lekci.

PRO KOHO JSOU LEKCE URČENÉ

Lekce vedené ve stylu Mysore jsou svou povahou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé praktikanty, kteří cítí potřebu prohloubit svou praxi v Ashtanga jóga pvní sérii. 

 

Speciální vedená Ashtanga jóga a meditace

Lecturer
Eva Staníková

Sobotní speciální vedená hodina Ashtanga jóga první série a meditace.
Délka 120 minut.
80 minut jógy
20 minut dechová cvičení
20 minut meditace

Přijdte si se mnou užít krásné sobotní ráno.

Hodina je vhodná i pro začátečníky, se základními základy jógy a to hlavně pozdravů slunce.

Jóga pro zdravá záda

Lecturer
Markéta Sulejmani

Sedavý způsob života negativně ovlivňuje naše držení těla. Mnoho lidí tak trpí na bolavá záda, která někdy vyústí i v závažnější problémy s páteří. Jóga nám může pomoci uvolnit bolest a je skvělým prostředkem pro prevenci problémů spojených se zády. 

Na začátku každé lekce nejprve obrátíme pozornost k našemu dechu, který nám pomůže uvolnit páteř a posílit hluboký stabilizační systém. V lekci se zaměříme na pozice které pečují o páteř, pomáhají ji prodloužit, uvolnit a zvyšují její flexibilitu. Budeme posilovat střed těla a protahovat oblasti, které mohou mít negativní vliv na naše záda. Na závěr každé lekce si dopřejeme příjemnou uvolňující relaxaci.

Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

Hippie Yin Jóga

Lecturer
Eva Staníková

Jin jóga je velice pomalý styl jógy,  kde se jednotlivé ásany drží několik minut – 3, 5, 10 i více minut – v uvolněné poloze. Je to proto, že pojivové tkáně není možné natáhnout jako sval a nereagují dobře na krátké namáhání.

Praktikováním jin jógy se vyrovnává mírné napětí pojivové tkáně těla – šlach, fascií a vazů. Pojivové tkáně není možné natáhnout jako sval a nereagují dobře na krátké namáhání, proto se zařazují dlouhé výdrže vedené dechem. Pravidelnou jinovou praxí si zvýšíte pružnost a pohyblivost kloubů, snížíte hladinu stresu v těle, zlepší se vaše výdrž, zlepší se schopnost meditace… a zvýší se váš celkový pocit pohody. Jin jóga je skvělý doplněk k jiným druhům jógy.

Na rozdíl od různých typů relaxační jógy, během kterých jsou studenti v pózách uvolnění a zrelaxovaní, jin jóga skrze výdrže vede k intenzivním prožitkům na vlastních hranicích. Cvičí se převážně na zemi, v bezpečných a stabilních pozicích. To je skvělá cesta, jak ukotvit kosti v kloubech a umožnit jejich hladký pohyb. 

Jin jóga je výborným prostředkem pro korekci špatného držení těla, ideální pro sportovce a kohokoliv, kdo denně přetěžuje tělo jednostrannými pravidelnými pohyby či pro seniory, kteří bojují s artritidou. Výdrže se dají zkracovat podle pohodlí každého jogína.

Vydržet v nehybnosti je výzva pro celé tělo i mysl. Praktikování v tomto stylu je také skvělým způsobem, jak proniknout do světa meditace, zvláště pro aktivní lidi - přestože jsou nehybní, je zde intenzivní síla, která pracuje a která udržuje člověka činného.

Mysore

Lecturer
Ashtanga Yoga Prague

Hodiny ranní dynamické jógy vás probudí a nastartují na celý den. Budeme zdravit slunce a nové výzvy, které jsou před námi. Lekce se nese ve stylu vinjásy za použití plného dechu a plynulého přecházení do jednotlivých pozic. Pojďme se společně probudit, protáhnout, posílit a nasát společnou energii na celý den.

MYSORE lekce probíhají každé pracovní ráno od 7:00 a studenti mohou přijít kdykoli, tak aby zvládli svoji praxi do 9:30. Učitelé jsou na lekcích přítomni do 8:30. Odpolední MYSORE lekce probíha každé úterý od 18:00 hodin. 

Kurz Ájurvédské jógy pro začátečníky

Lecturer
Petr Cieluch

Cílem kurzu Ájurjógy je seznámit účastníky s praktikováním jógy v souladu s ájurvédou. Toto původní spojení, které bylo postupem času odděleno, nabízí komplexní porozumění lidskému životu v celé jeho hloubce. Cílem praxe Ájurjógy je přivést tělo i mysl do rovnováhy, aby mohly být vykonány záměry lidského života. Ájurjóga není novým stylem jógy, ale znovu spojení praxe jógy s vědomostí (gján) o principech a fungování člověka, mysli, těla, života.

Kurz proběhne ve 12 setkáních o délce 90 min. Během setkání budou vysvětleny a procvičeny základy ájurjógy tak, aby jej mohli zájemci praktikovat i doma. Kurz není určen jako léčba nemocí a chorob. Váš zdravotní stav prosím konzultujte s lékařem a lektorem kurzu.

Datum: 11.9. – 27.11.2019 (vždy ve středu)

Čas: 17.45-19.15 hod

Instruktor: Petr Cieluch

Cena: 2500 Kč

Kapacita: 12 lidí

Jóga pro těhotné

Lecturer
Adéla Bukovská

Lekce jógy pro těhotné jsou vhodné pro období těhotenství od samého začátku až do termínu porodu. Při lekci jsou voleny vhodné pozice, které protahují, posilují a uvolňují. Také pracujeme s plným jógovým dechem, který vede každou z ásan, a na konci hodiny se zaměřujeme na relaxaci a úplné uvolnění napětí v těle a mysli.

Pravidelná praxe těhotenské jógy může zlepšit celkový průběh těhotenství, pomoct při bolestech zad, posílit svaly, naučit správnému dýchání a relaxovat.

Vinyasa jóga

Lecturer
Kateřina Dymáková

Kat: "Mé hodiny vinyásy jsou dynamické a zaměřené na určité téma, respektive oblast. Důraz je kladen na správné provedení jednotlivých asán a správné dýchání. Jednotlivé asány na sebe navazují v hravém sledu. Každá lekce je zakončena krátkou meditací a ajurvédskou marma masáží. Cílem je spojení pohybu, mysli a dechu v jednotu plynutí, flow."

HATHA JÓGA - CZ/EN

Lecturer
Lucie Podlucká "Lucky Yoga"

Ha a Tha jsou opačné formy energie – sluneční, mužská a měsíční, ženská.  Hatha jóga tyto dva protipóly spojuje a vyrovnává. V našich hodinách hatha jógy dbáme na posílení a protažení celého těla a věnujeme větší prostor pranajámě a meditaci. Každá lekce je zakončena krátkou ajurvédskou marma masáží. Cílem je poznat sama sebe, přijmout rozdílnosti a najít rovnováhu.

 

Yin Joga

Lecturer
Kateřina Dymáková

Yin jóga je meditativní forma jógy, ostatní styly jsou považovány za yangové – silové a aktivní. Zaměřuje se na pojivovou tkáň – fascie, šlachy a vazy. Zvyšuje prokrvení a flexibilitu v oblasti kyčlí, beder, kolen, ramen a páteře. Jednotlivé asany jsou drženy 2 až 5 minut. Klidný charakter yin jógy se zaměřením na dechové techniky pomáhá ztišit naší mysl a odbourat stres.

V hodinách jsou používány pomůcky – deky, cihličky. Doporučuji obléct si pohodlné teplejší oblečení.